Chef în centrul Timișoarei, în ciuda noii legi care dublează amenzile pentru zgomot. Petrecere improvizată în Piața Victoriei, sesizată Poliției Locale – video

Timișoara

La doar câteva zile după intrarea în vigoare a noii legislații care înăsprește drastic sancțiunile pentru tulburarea liniștii publice, centrul Timișoarei a devenit scena unei petreceri improvizate care a stârnit indignarea locuitorilor din zonă. Vineri, 19 iunie, un grup de tineri a transformat Piața Victoriei într-un adevărat ring de dans în aer liber, folosind aparatură muzicală la volum ridicat și ignorând complet normele de conviețuire socială. Întreaga scenă a fost surprinsă de un martor

Tag-uri: Timișoara