Congres Naţional de Insignografie, la Timişoara
Timișoara
Congres Naţional de Insignografie, la Timişoara În perioada 26-28 iunie 2026, municipiul Timișoara va găzdui cel de-al XVII-lea Congres Național de Insignografie și cea de-a 51-a Expoziție Colectivă de Insigne, manifestări organizate de Asociația Colecționarilor de Insigne din România (A.C.I.R.). Evenimentul va reuni aproximativ 70 de participanți, confirmând statutul Timișoarei de important centru al colecționismului și cercetării insignografice din România. La congres sunt așteptați
din zilele anterioare