Critici privind modul în care Primăria Timișoara vrea să utilizeze excedentul bugetar de aproape 96 de milioane de lei: „Prioritatea pare să fie acoperirea golurilor de casă, nu investițiile”

Timișoara

Proiectul de hotărâre privind aprobarea repartizării și utilizării excedentului bugetului local aflat în sold la data de 31 decembrie 2025 provoacă reacții înainte de a ajunge pe masa Consiliului Local Timișoara. Documentul, care urmează să fie dezbătut și votat în ședința ordinară programată marți, 30 iunie, de la ora 17:00 , în format online, este criticat de consilierul local AUR Ilie Vasile Sîrbu , care susține că modul în care sunt distribuiți banii ridică numeroase semne de întrebare

Tag-uri: Timișoara