DAS Timișoara reia programul de sprijin pentru persoanele vulnerabile în perioadele caniculare
Timișoara
DAS Timișoara reia programul de sprijin pentru persoanele vulnerabile în perioadele caniculare Direcția de Asistență Socială a Municipiului Timișoara continuă și în această vară programul de intervenție comunitară dedicat persoanelor vulnerabile afectate de temperaturile extreme. Începând de luni, 29 iunie, vor fi reluate acțiunile de sprijin realizate împreună cu organizații neguvernamentale și voluntari. În zilele caniculare din lunile iulie-august, echipe formate din angajați ai DAS
din zilele anterioare