De la „uzinele verzi” la societăți cu obiect schimbat. Ce se întâmplă cu firmele Primăriei Timișoara?

Timișoara

TIM HUB și Uzina Energie Solară revin în atenția Consiliului Local odată cu aprobarea bugetelor pentru anul 2026. Documentele oficiale consultate ridică însă o serie de întrebări privind eficiența acestor societăți, schimbarea obiectivelor pentru care au fost înființate și modul în care sunt cheltuiți banii publici. În urmă cu doar câțiva ani, administrația locală prezenta înființarea unor societăți comerciale ale municipiului drept o etapă importantă în transformarea Timișoarei într-un oraș

Tag-uri: Timișoara