Deșeuri abandonate pe câmp, lângă Timișoara. Cel care le-a aruncat a fost identificat și amendat cu 15.000 de lei

Timișoara

Deșeuri abandonate pe câmp, lângă Timișoara. Cel care le-a aruncat a fost identificat și amendat cu 15.000 de lei Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au efectuat verificări, în aceste zile, în Cartierul Freidorf, în prelungirea Străzii Constantin Silvestri, unde a fost sesizată existența unei cantități considerabile de deșeuri textile, amestecate cu deșeuri reciclabile, pe un teren viran din zonă. Prin metode specifice s-au găsit indicii care au dus la identificarea

Tag-uri: Timișoara