Doliu în muzica românească: a murit Valeriu Sepi

Timișoara

Valeriu Sepi, cunoscut melomanilor din întreaga țară drept „căprarul“ formației Phoenix, s-a stins din viață în această dimineață, vestea fiind anunțată de Dorel Săndesc, managerul Spitalului Județean Timișoara. Valeriu Sepi şi-a petrecut copilăria la Valcani, o localitate bănăţeană de lângă graniţa cu Iugoslavia. Numele său era cunoscut de-a lungul ţării încă de atunci, datorită unchiului Graţian Sepi (II), fotbalist în legendara echipă Ripensia Timişoara şi căpitan al „naţionalei” de fotbal.

Tag-uri: Timișoara

din zilele anterioare