Echipa de robotică CyberMoon aduce la Timișoara un format unic de competiție
Timișoara
După performanța obținută la Eindhoven, în Olanda, elevii timișoreni continuă să promoveze robotica la nivel internațional. Echipa CyberMoon organizează în afara sezonului competițional o întrecere într-un format întâlnit în prezent doar în Statele Unite. Competiția este gândită pentru a oferi echipelor europene șansa de a participa la un astfel de eveniment fără costurile ridicate presupuse de deplasările peste ocean. Mai mult, organizatorii nu percep taxe de înscriere și asigură gratuit
din zilele anterioare