Ediția a IX-a a OncoHelp Summer School reunește la Timișoara aproape 400 de specialiști

Timișoara

Timișoara devine, la sfârșitul acestei săptămâni, unul dintre cele mai importante centre ale oncologiei românești. Aproape 400 de medici oncologi, radioterapeuți, urologi, pneumologi, gastroenterologi, imagiști, anatomopatologi și specialiști în îngrijiri paliative participă la ediția din acest an a OncoHelp Summer School – Imunoterapia Cancerului, una dintre cele mai cunoscute manifestări științifice dedicate tratamentului modern al cancerului din România. În cadrul conferinței sunt prezentate

Tag-uri: Timișoara