Final de stagiune la TNT!
Timișoara
Odată cu aplauzele care au însoțit seara trecută reprezentația spectacolului CÂNTĂREAȚA CHEALĂ, Teatrul Național din Timișoara intră în vacanța dintre stagiuni. Teatrul Național din Timișoara închide, așadar, stagiunea 2025 – 2026, o stagiune care, prin spectacolele sale noi, dar și prin corelarea acestora cu titlurile aflate în repertoriul activ, a tradus în limbaj teatral speranțele omului zilei de azi, pulsiunile sale, neliniștile și nevoia sa de imaginație, deopotrivă ancorate și tributare
din zilele anterioare