„Gastronomia sub microscop” la UPT: chimia din farfuriile de tip fine dining

Timișoara

Facultatea de Inginerie Chimică, Biotehnologii și Protecția Mediului din cadrul Universității Politehnica Timișoara a organizat, în aceste zile, un eveniment inedit, în parteneriat cu Asociația GIDE România. Sub titlul „Atelier Student-Hub: Gastronomia sub microscop”, manifestarea a oferit studenților o perspectivă inovatoare asupra industriei alimentare, demonstrând legătura indisolubilă dintre rigoarea științifică a laboratorului și creativitatea gastronomiei de tip fine dining. Evenimentul a

Tag-uri: Timișoara