În sfârșit, s-a redeschis ștrandul termal de lângă Timișoara
Timișoara
Așteptarea a luat sfârșit. După o perioadă de câțiva ani în care unitatea a fost închisă din cauza suspendării avizelor de la Agenția Națională pentru Resurse Minerale (ANRM), problemele existente la un complex de agrement de lângă Timișoara s-au rezolvat. Ștrandul Termal din Sânmihaiu German s-a redeschis și așteaptă vizitatori zilnic începând cu ora 10. Prețul unui bilet de intrare este de 20 lei pentru adulți și 10 lei pentru copii. Bazinul mic are apă cladă, iar în piscina mare este apă
din zilele anterioare