Încă un străin pe semicercul alb-violet. SCM Poli Timișoara mizează pe un pivot polonez în noul sezon

Timișoara

Imagine: SCM Politehnica Timișoara / Facebook A fost anunțată o a treia mutare, tot externă, din această vară pentru echipa de handbal masculin SCM Politehnica Timișoara . Pivotul polonez Łukasz Rogulski , ultima dată la Industria Kielce, s-a alăturat bănățenilor. Łukasz Rogulski, născut la 10 iunie 1993, e un pivot cu o experiență bogată la nivel internațional conform clubului timișorean. Vine după două sezoane petrecute la formația poloneză Industria Kielce, participantă constantă în cupele

Tag-uri: Facebook Timișoara