Încep lucrările la sensurile giratorii de pe șoseaua Timișoara - Giroc, investiție finanțată de CJT
Timișoara
După cum a anunțat președintele Consiliului Județean Timiș, s-a dat ordinul de începere a lucrărilor pentru cele două sensuri giratorii care se construiesc pe drumul care leagă Timișoara de comuna Giroc. Investiția este realizată din fondurile Consiliului Județean Timiș și are ca scop creșterea siguranței în trafic. „Astăzi, pe acest sector de drum există girații, însă acestea îngreunează circulația, nu există un trafic fluid și sigur. Astfel, am luat decizia de a realiza aici două sensuri
din zilele anterioare