Mersul pe două roți prin zonele centrale ale Timișoarei ar putea fi limitat. Bonus: identificare facială cu AI a bicicliștilor

Timișoara

În urma unei decizii a administrației locale din anul 2015, mersul pe bicicletă în zona pietonală a Timișoarei a fost interzis. În octombrie 2021, consilierii locali dădeau liber la pedalat prin piețele centrale. Acum, viceprimarul Ruben Lațcău a inițiat o altă schimbare, anunțând că a invitat la discuții organizațiile de bicicliști și firmele de curierat. „Orașul s-a schimbat, e mai dinamic - piețele centrale și străzile pietonale din centru sunt pline și chiar peste capacitatea maximă la

Tag-uri: Timișoara