Oina românească prinde viață în sălile de sport din Timișoara

Timișoara

Spiritul sportului tradițional românesc a răsunat marți, 16 iunie 2026, în curtea Școlii Gimnaziale Nr. 24 din Timișoara, acolo unde s-a desfășurat competiția interjudețeană de oină feminin și masculin gimnaziu, în cadrul proiectului educațional „Implementarea jocului de oină în școlile din vestul țării”. Inițiativa, pornită din inima Școlii Gimnaziale Nr. 24 în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Timiș, a reunit echipe reprezentând mai multe instituții de învățământ din județele Timiș

Tag-uri: Timișoara

din zilele anterioare