Oraşele din România în care se trăieşte cel mai bine. Localităţile mici şi medii câştigă teren în clasament

Timișoara

Potrivit unui sondaj realizat de Institutul pentru Oraşe Vizionare, Brașovul rămâne, pentru al doilea an consecutiv, orașul pe care românii și-l doresc cel mai mult ca loc de trai. Cluj-Napoca este pe locul doi, în timp ce Sibiul a urcat anul acesta în top cinci, alături de Constanţa şi Timişoara. Mai jos în clasament, surpriza vine, totuşi, de la orașe mici și medii care câștigă vizibil teren. Drobeta-Turnu Severin, Slatina, Târgu Jiu și Baia Mare încep să fie din ce în ce mai atractive. De ce

Tag-uri: Timișoara