Percheziții DNA la sediul DSVSA Arad Procurorii au in vizor mafia exporturilor ilegale de animale
Timișoara
Joi dimineața, 18 iunie a.c., la sediul în care funcționează Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Arad s-au prezentat procurori ai DNA – Serviciul Teritorial Timișoara, însoțiți de polițiști, pentru a ridica documente care fac obiectul unei cauze penale. Anchetatorii vorbesc despre infracțiuni de fals, abuz cu obținere de foloase necuvenite și luare de mită de către funcționari pentru a proteja mafia exporturilor cu animale. Informațiile circulă doar pe surse, încă nu
din zilele anterioare