Pescari din Aleșd, campioni naționali pe Bega. Vor reprezenta România la Mondialul de anul viitor din Serbia (FOTO)

Timișoara

O echipă de pescari sportivi din Aleșd a devenit campioană națională la Finala Campionatului Privat al Asociației Generale a Vânătorilor și Pescarilor România, secțiunea echipe, desfășurată pe canalul Bega, la Timișoara, între 10 și 14 iunie. Competiția a fost una dificilă, potrivit reprezentanților echipei, care au descris pescuitul drept „tehnic”, cu adaptări necesare de la o oră la alta și de la un stand la altul. Sportivii au căutat babuște printre obleți agresivi, supranumiți de pescari „

Tag-uri: Timișoara