Poli Timișoara pregătește asaltul spre Superligă!
Timișoara
Echipa de fotbal Politehnica Timișoara s-a reunit, luni după-amiaza, în vederea pregătirii noului sezon. Dimineața a avut loc vizita medicală, iar după-amiaza jucătorii au susținut primul antrenament, la Baza „Adrian Stoicov”. Antrenorul alb-violeților, Dan Alexa, a avut la dispoziție următorii jucători: Portari: Enășescu, S. Micu, Pînzariu, Ibinceanu (în probe), L. Ungureanu (în probe) Fundași: Vlaicu, C. Ene, P. Paul, Gogor, Itu (Metalurgistul Cugir), C. Toma, Huszti (Steaua), Pojar (în probe)
din zilele anterioare