Primăria Timișoara analizează trasee dedicate pentru bicicliști în centrul orașului. Ruben Lațcău: „Nu scoatem bicicleta din centru”
Timișoara
Primăria Timișoara analizează posibilitatea amenajării unor trasee dedicate pentru bicicliști în zona centrală a orașului, în contextul creșterii numărului de pietoni și al aglomerării tot mai accentuate din piețele și pe străzile pietonale, în special la final de săptămână. Viceprimarul Ruben Lațcău a anunțat că administrația locală a început consultări atât cu organizațiile de bicicliști, cât și cu firmele de curierat care utilizează tot mai frecvent biciclete pentru livrări în oraș. „Am
din zilele anterioare