Primăria Timișoara dărâmă garajele din zona Aleea Cutezătorilor
Timișoara
Primăria Timișoara propune amenajarea de noi locuri de parcare și reconfigurarea spațiului dintre blocuri în zona Aleea Cutezătorilor, din cartierul Dâmbovița. Terenurile vizate sunt ocupate în prezent de garaje, care vor fi desființate pentru a face loc unor zone verzi, locuri de parcare, alei și trotuare. Un proiect de hotărâre privind declararea de utilitate publică a lucrărilor va fi supus aprobării Consiliului Local. Lucrările prevăd amenajarea de locuri de parcare, realizarea de alei și
din zilele anterioare