Primăria Timișoara pregătește terenul pentru o nouă șosea de ieșire din oraș
Timișoara
Primăria Municipiului Timișoara avansează cu una dintre cele mai importante investiții strategice în infrastructura rutieră a orașului din ultimele decenii. Proiectul „Radialei de Vest” – un drum complet nou care va asigura o nouă ieșire din municipiu – a intrat oficial într-o nouă etapă, după ce municipalitatea a semnat contractul pentru realizarea procedurilor de expropriere. Noua arteră va oferi o alternativă rapidă pentru șoferii care astăzi sunt nevoiți să traverseze zone extrem de
din zilele anterioare