Primele transferuri pentru CSO Teutonii
Timișoara
CSO Teutonii a realizat primele transferuri, după promovarea pe prima scenă a handbalului românesc. Au ajuns la clubul din Ghimbav Eduard Cioată (portar, CSM Vaslui), Ciprian Aungurenci (extremă, CSM Vaslui), Andrei Popa (extremă, CSM Vaslui), Ianus Dumitrescu (inter stânga, CSM Oradea), Eduard Belchite (inter stânga, SCM Timişoara) şi Mihai Anton (inter dreapta, HC Buzău), însă lotul nu este, înă definitivat şi probabil mai urmează câteva transferuri. Formaţia ghimbăşeană are ca obiectiv
din zilele anterioare