REPORTAJ O călătorie printre insigne - la Congresul Național de Insignografie de la Timișoara
Timișoara
Cine nu își poate imagina cum arată istoria lumii gravată pe o mică plachetă de metal poate veni la cea de-a XVII-a ediție a Congresului Național de Insignografie și care, împreună cu Expoziția Colectivă de Insigne este deschisă publicului între 27-28 iunie, la Cantina Studenților din Timișoara. Organizate de Asociația Colecționarilor de Insigne din România (ACIR), cele două evenimente reunesc 70 de participanți, confirmând statutul Timișoarei de important centru al colecționismului și
astăzi