RO-Alert în Timiș după dispariția unui adolescent de 15 ani. Poliția cere ajutorul populației

Timișoara

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș desfășoară căutări de amploare după dispariția unui adolescent în vârstă de 15 ani din municipiul Timișoara. Având în vedere circumstanțele neobișnuite ale cazului, autoritățile au transmis și un mesaj prin sistemul RO-Alert, solicitând sprijinul populației pentru găsirea minorului. Sesizarea a fost făcută sâmbătă, 20 iunie 2026, de către părinții băiatului. Aceștia au anunțat poliția că fiul

Tag-uri: Timișoara