Scandal la Aeroportul Timișoara. Vameșii au fost în grevă timp de două ore VIDEO
Timișoara
La Aeroportul Timișoara, vameșii au intrat în grevă între orele 12:00 și 14:00, miercuri, 17 iunie. Greva a afectat o singură cursă aeriană, dar o parte dintre călători s-au supărat că sunt nevoiți să aștepte pentru controlul vamal. Pasagerii zborului de la Londra, sosiți la Timișoara la ora 13.08, au fost surprinși de acțiunea de protest. Cei care nu aveau nimic de declarat puteau părăsi aeroportul, însă oamenii au început să protesteze când nu li s-a permis să iasă. În cele din urmă au plecat
din zilele anterioare