SCM Poli Timișoara a transferat încă un pivot străin. La capitolul despărțiri mai figurează un autohton
Timișoara
SCM Politehnica continuă transferurile, înregistrând noutăți atât la capitolul sosiri, cât și la cel al plecărilor. După pivotul polonez Łukasz Rogulski , timișorenii l-au luat pe același post și pe croatul Antonio Ljubić , jucător care vine din țara natală, de la RK Poreč. Ljubić (26 ani) s-a născut la data de 11 februarie 2000. Puternicul jucător de semicerc cu experiență în handbalul european vine la Timișoara de la echipa croată RK Poreč, a informat clubul de handbal timișorean. „Sunt
din zilele anterioare