SCM Politehnica a ajuns la cinci transferuri externe. Un inter stânga grec se alătură handbaliștilor alb-violeți
Timișoara
SCM Politehnica Timișoara a făcut și a cincea mutare, tot din străinătate. De unde a venit grecul Theodoros Boskos, un inter stânga în vârstă de 25 de ani care a evoluat și în Spania. Internaționalului grec Theodoros Boskos s-a născut la 7 aprilie 2001 și vine după experiențe în campionatele din Grecia și Spania. A îmbrăcat tricourile formațiilor Diomidis Argous, Ademar León, Ángel Ximénez Puente Genil și Bidasoa Irun, evoluând inclusiv în competițiile europene EHF. „Sunt foarte mulțumit și
din zilele anterioare