SCM Politehnica Timișoara a transferat un american care a jucat ultima dată în Finlanda

Timișoara

Imagine: SCM Timișoara / Facebook Echipa de baschet masculin alb-violetă a trecut la mutări externe după primele transferuri anunțate de pe plan intern. Kathrom Ross , un conducător de joc american în vârstă de 30 de ani, sosește la SCM Politehnica de la Helsinki Seagulls, din Finlanda. Ross (1,80 metri) s-a născut pe 6 octombrie 1995, la Jonesboro (SUA), evoluează pe poziția 1, iar în stagiunea precedentă a îmbrăcat maioul echipei finlandeze Helsinki Seagulls. „În 43 de meciuri din sezonul

Tag-uri: Facebook Timișoara