SCM USV Timișoara este din nou campioană națională la rugby 7s! Trei victorii din trei și trofeul rămâne pe Bega
Timișoara
SCM USV Timișoara își trece în cont o nouă performanță de răsunet, adjudecându-și titlul de campioană națională la rugby 7s. Bănățenii au dominat autoritar competiția și s-au impus inclusiv în ultima etapă a Campionatului Național de rugby 7s seniori, desfășurată astăzi chiar pe teren propriu, pe stadionul „Gheorghe Rășcanu”. Cu un parcurs perfect în acest sezon, concretizat prin trei victorii din tot atâtea posibile în turneele disputate, rugbiștii timișoreni au demonstrat o superioritate
din zilele anterioare