Școala de Balet „Denisse” a adus eleganța baletului pe scena Teatrului Național din Timișoara
Timișoara
În fața unei săli arhipline, elevii Școlii de Balet „Denisse” din Timișoara au prezentat pe scena Teatrului Național „Mihai Eminescu” spectacolul de balet clasic „ Balul Absolvirii ” , un eveniment care a marcat finalul unui an de studiu plin de muncă, disciplină și pasiune pentru arta dansului. Cu eleganța unei epoci de altădată și prospețimea tinereții, ansamblul Școlii de Balet „Denisse” a interpretat baletul „Balul Absolvirii”, unde fiecare privire, fiecare gest și fiecare pas au conturat o
din zilele anterioare