Se lucrează intens pe șantierul Variantei de Ocolire Timișoara Vest (foto)

Timișoara

Se lucrează intens, în această perioadă, pe șantierul Variantei de Ocolire Timișoara Vest. La trei dintre cele 10 poduri și pasaje de pe traseu (în zona DN 6 și în zona Săcălaz) se execută forarea piloților, iar lucrări sunt în desfășurare și la viitorul nod rutier cu Radiala Nouă de Vest. În paralel, constructorul realizează lucrări de terasamente, care includ decopertarea stratului vegetal, scarificarea și stabilizarea terenului de fundare, precum și umpluturile necesare pentru viitorul drum

Tag-uri: Timișoara

din zilele anterioare