Siguranța în transportul public, prioritate pentru STPT. Conducătorii de autobuze și tramvaie au participat la un curs de conducere preventivă organizat împreună cu Academia Titi Aur

Timișoara

Siguranța călătorilor și prevenirea accidentelor au fost principalele teme ale unei sesiuni de instruire organizate joi, 25 iunie 2026, de Societatea de Transport Public Timișoara (STPT), în parteneriat cu Academia Titi Aur. Evenimentul, desfășurat la Universitatea de Vest din Timișoara, reprezintă prima inițiativă de acest tip organizată de o societate de transport public din România și marchează un pas important în dezvoltarea unei culturi organizaționale bazate pe prevenție și

Tag-uri: accident Timișoara