Simonis îi răspunde Paulei Romocean în disputa privind parcarea de la Spitalul Județean: „Nu vrem să pierdem ani întregi în dispute juridice”
Timișoara
Președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, a reacționat la mesajul transmis de viceprimarul Timișoarei, Paula Romocean, în controversa privind realizarea unei parcări în zona Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu”. Într-o postare publică adresată direct viceprimarului, Simonis afirmă că salută implicarea Primăriei Timișoara în identificarea unei soluții și apreciază faptul că municipalitatea a înțeles necesitatea unei investiții de acest tip în apropierea celui mai
din zilele anterioare