Societatea de Transport Public Timișoara trece la programul de vară, începând de luni

Timișoara

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) anunță modificări importante în graficele de circulație ale mijloacelor de transport în comun, ca urmare a intrării în sezonul estival și a vacanței școlare. Astfel, începând de luni, 22 iunie 2026, tramvaiele, troleibuzele și autobuzele din municipiu vor circula conform programului special de vară. Această măsură este implementată anual, în corelare cu fluxul redus de pasageri din această perioadă a anului, marcată de concedii și de vacanța

Tag-uri: Timișoara