Sprijin pentru cei vulnerabili în perioada caniculei. Apă, răcoare și primul ajutor

Timișoara

Direcția de Asistență Socială a Municipiului Timișoara continuă și în această vară programul de intervenție comunitară dedicat persoanelor vulnerabile afectate de temperaturile extreme. Începând de luni, 29 iunie, vor fi reluate acțiunile de sprijin realizate împreună cu organizații neguvernamentale și voluntari. În zilele caniculare din lunile iulie-august, echipe formate din angajați ai DAS Timișoara, ONG-uri partenere, precum și din voluntari, se deplasează la domiciliul persoanelor

Tag-uri: Timișoara