Timișoara, capitala oncologiei! 400 de medici specialiști au dezbătut revoluția imunoterapiei la OncoHelp Summer School
Timișoara
Imunoterapia cancerului, medicina personalizată și abordarea multidisciplinară au reunit la Timișoara aproape 400 de specialiști din întreaga țară, în cadrul celei de-a IX-a ediții a OncoHelp Summer School, la sfârșitul săptămânii. Astfel, municipiul de pe Bega a devenit unul dintre cele mai importante centre ale oncologiei românești, strângând laolaltă medici oncologi, radioterapeuți, urologi, pneumologi, gastroenterologi, imagiști, anatomopatologi și specialiști în îngrijiri paliative. Eu au
din zilele anterioare