Timișul și Shanghaiul vor colabora în mai multe domenii. Au semnat un memorandum de colaborare

Timișoara

Județul Timiș și regiunea Shanghai din China au semnat, marți, la Timișoara, un Memorandum de Înțelegere privind schimburile și cooperarea dintre cele două administrații. Documentul reprezintă un prim pas către un viitor acord de colaborare care vizează domenii precum economia, administrația și mediul academic. Potrivit reprezentanților Consiliului Județean Timiș, memorandumul creează cadrul pentru dezvoltarea unor parteneriate și proiecte comune în domenii precum investițiile și comerțul,

Tag-uri: Timișoara