Trafic îngreunat pe autostrada A1, între Timișoara și Lugoj. Un TIR a rupt parapetul și a ajuns pe sensul opus

Timișoara

Traficul rutier se desfășoară cu dificultate, sâmbătă dimineață, pe autostrada A1, între Timișoara și Lugoj, după ce un autotren a fost implicat într-un incident rutier în zona localității Șanovița. Potrivit primelor informații, șoferul autotrenului a pierdut controlul vehiculului, a rupt parapetul median și a pătruns pe sensul opus de circulație, unde ansamblul a rămas blocat. În urma incidentului, circulația pe sensul Timișoara – Lugoj se desfășoară restricționat, doar pe banda de urgență,

Tag-uri: autostrada Timișoara