Traficanţi care expediau droguri în penitenciare reţinuţi de procurorii DIICOT din Mureş
Timișoara
Procurorii DIICOT Târgu Mureş au reţinut un bărbat şi o femeie care ar fi impregnat cu droguri foi de hârtie, pe care, ulterior, le-ar fi expediat prin poştă, disimulate în corespondenţă, către mai multe persoane încarcerate în penitenciare din judeţele Mureş, Arad şi Hunedoara. Anchetatorii au confiscat aşa-zisele „scrisori”, iar cu ocazia percheziţiei făcute la locuinţa inculpaţilor din Timişoara au fost găsite circa 130 de grame de canabis, cocaină şi mai multe fragmente de hârtie impregnată
astăzi