Ultimul drum al lui Valeriu Sepi. Artistul va fi înmormântat lângă Nicu Covaci, în Cimitirul Eroilor din Timișoara
Timișoara
Timișoara își ia rămas bun de la unul dintre cei mai importanți artiști ai scenei rock românești. Valeriu Sepi, fost percuționist al legendarei formații Phoenix și creatorul imaginilor care au definit vizual albumele trupei în perioada comunistă, va fi condus pe ultimul drum în cadrul unei ceremonii organizate în Cimitirul Eroilor. Cei care doresc să îi aducă un ultim omagiu artistului o pot face luni, 22 iunie, începând cu ora 16:00, când trupul neînsuflețit va fi depus la capela Cimitirului
din zilele anterioare