Un jucător de la Kielce, la SCM Politehnica Timişoara

Timișoara

Un jucător de la Kielce, la SCM Politehnica Timişoara Łukasz Rogulski, născut la 10 iunie 1993, pivot cu o experiență bogată la nivel internațional, vine la clubul alb-violet după două sezoane petrecute la formația poloneză Industria Kielce, participantă constantă în cupele europene. De-a lungul carierei, handbalistul a mai îmbrăcat tricourile echipelor Wybrzeże Gdańsk, Azoty Puławy, AEK Atena și CSM Bacău, acumulând experiență în campionatele din Polonia, Grecia și România. De asemenea, a fost

Tag-uri: Timișoara

din zilele anterioare