Universitatea de Vest invită timișorenii la o noapte sub stele. Observații astronomice gratuite în apropiere de Jebel

Timișoara

Pasionații de astronomie și cei care își doresc să descopere frumusețea cerului nopții sunt invitați de Universitatea de Vest din Timișoara la un eveniment special dedicat explorării Universului. Sâmbătă, 20 iunie, începând cu ora 20:30, Planetariul UVT „Ioan Curea” organizează o sesiune de observații astronomice în aer liber, în apropierea localității Jebel, județul Timiș. Evenimentul le oferă participanților șansa de a privi prin mai multe telescoape performante, inclusiv prin telescopul

Tag-uri: Timișoara