Vară în Timișoara: Antemia a lansat o nouă piesă
Timișoara
Antemia a lansat o nouă melodie, numită „Summer”, care are parte de un videoclip. Pe numele ei adevărat Silvia-Maria Antemia, artista s-a născut în Mindelheim, Germania. A urmat cursurile Facultăţii de Muzică şi Teatru din Timişoara, pe care le-a definitivat cu examenul de disertaţie în anul 2017. În anul 2014 a debutat pe scena Operei Naţionale Române din Timişoara cu rolul Elizei Doolittle din musicalul „My Fair Lady”. Din anul 2015 este colaboratoare, iar mai apoi angajată în Corul Operei
din zilele anterioare