Vară în Timișoara: Antemia a lansat o nouă piesă

Timișoara

Antemia a lansat o nouă melodie, numită „Summer”, care are parte de un videoclip. Pe numele ei adevărat Silvia-Maria Antemia, artista s-a născut în Mindelheim, Germania. A urmat cursurile Facultăţii de Muzică şi Teatru din Timişoara, pe care le-a definitivat cu examenul de disertaţie în anul 2017. În anul 2014 a debutat pe scena Operei Naţionale Române din Timişoara cu rolul Elizei Doolittle din musicalul „My Fair Lady”. Din anul 2015 este colaboratoare, iar mai apoi angajată în Corul Operei

Tag-uri: Timișoara

din zilele anterioare