„Verde” la mult așteptatele giratorii spre Giroc

Timișoara

S-a dat ordinul de începere a lucrărilor pentru cele două sensuri giratorii care se construiesc pe drumul care leagă Timișoara de comuna Giroc. Investiția este realizată din fondurile Consiliului Județean Timiș și are ca scop creșterea siguranței în trafic. Astăzi, pe acest sector de drum există girații, însă acestea îngreunează circulația, nu există un trafic fluid și sigur. „Astfel, am luat decizia de a realiza aici două sensuri giratorii noi. Pe lângă acestea, investiția prevede și

Tag-uri: Timișoara

„Verde” la mult așteptatele giratorii spre Giroc Gazeta din Vest - 24.06.2026 16:18

din zilele anterioare

„Verde” la mult așteptatele giratorii spre Giroc Gazeta din Vest - 24.06.2026 16:18