Vijelia a lovit năprasnic în zona Timișoarei: străzi inundate și mulți copaci căzuți
Timișoara
Duminică, în intervalul orar 16:00-18:10, pompierii din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Timișoara au gestionat 15 misiuni pentru înlăturarea efectelor fenomenelor meteorologice. Au fost mobilizate două autospeciale de primă intervenție si comandă, o autospecială de descarcerare și o autospecială de stingere cu modul de descarcerare pentru degajarea, pe raza municipiului Timișoara și în comuna Giroc, a 16 copaci și crengi căzute pe carosabil sau cabluri și 1 copac căzut pe un autoturism. Mai multe
din zilele anterioare