Viking adus pe poziția de centru la echipa de handbal masculin SCM Politehnica Timișoara
Timișoara
Mutare interesantă făcută de SCM Politehnica Timișoara. La echipa de handbal masculin alb-violetă a fost transferat centru norvegian Kristoffer Gjelsvik . În vârstă de 20 de ani acesta a semnat un contract pe două sezoane cu formația bănățeană revenită în cupele europene. Gjelsvik a evoluat sezonul trecut la Viking TIF Bergen , echipă cu care a promovat în prima ligă a Norvegiei. El a fost unul dintre jucătorii importanți ai formației și a contribuit din plin la promovare. Conform clubului
din zilele anterioare