Primăria Timişoara investeşte 24 mil. lei într-o sală multifuncţională la Colegiul Naţional Bănăţean

TVA

Primăria municipiului Timişoara va investi aproximativ 24 mil. lei (4,6 mil. euro), fără TVA, din bugetul local, pentru realizarea unei săli multifuncţionale destinate celor aproape 2.500 de elevi ai Colegiului Naţional Bănăţean. Noua sală, pentru care urmează să fie aprobaţi indicatorii tehnico-economici, va fi construită pe un teren de aproape 1.000 de metri pătraţi şi va avea demisol, parter şi etaj, potrivit unui comunicat de presă transmis de primăria Timişoara. ’’Proiectul primăriei

Tag-uri: TVA Timișoara