O femeie din Franța a murit din cauza căldurii chiar în spital. „Se întâmplă ceva în privința mortalității”
O pacientă a murit într-un salon de spital ”din cauza căldurii din cameră”, anunță joi un oficial francez din domeniul urgențelor la BFMTV. ”Analize” urmează să fie efectuate pentru a se confirma dacă femeia a murit sau nu din cauza caniculei, a precizat vicepreședintele Samu-Urgence de France, Jean-François Cibien. Canicule: "On a pour la première fois des morts dans des chambres à cause des températures extrêmes", affirme Jean-François Cibien, urgentiste à Agen pic.twitter.com/5VQ8wPGOcL —
din zilele anterioare